Search

Příběh NS Bike

Prozíravé myšlení. Otevřená mysl. Zájem o to, co děláme. Naslouchání našim jezdcům. Tvrdá práce, abychom dosáhli výsledků, které jsme si naplánovali. Nevzdávat se uprostřed cesty. Dělat jen to, co umíme nejlépe. Dělat věci jinak.

 

To je jen několik vůdčích myšlenek, které nás provázejí od počátku existence společnosti NS Bikes.

 

Když jsme začali pracovat na našem prvním rámu Streetlegal, v podstatě všichni nevěřícně kroutili hlavou. Jistě, byl to šílený projekt. V té době nikdo nevěřil, že bychom to s ním mohli někam dotáhnout. Ale my jsme to riskli. Projekt jsme prosadili a rámy postavili. A hádejte co? Všechny jsme prodali mnohem rychleji, než jsme plánovali. Jak to? No, pravděpodobně proto, že rám navrhli a vyvinuli SKUTEČNĚ progresivní jezdci a náhodou se našlo pár dalších SKUTEČNĚ progresivních jezdců, kteří takový produkt potřebovali. Nebylo jich mnoho, ale dost na to, aby nás inspirovali a dali nám pocit, že někdo oceňuje to, co děláme.

 

Stejný příběh se opakoval i u několika dalších produktů... vždy jsme slyšeli hlasy, které pochybovaly, zda to, co děláme, má na trhu vůbec nějakou šanci. Ale nakonec se vždy ukázalo, že i ty nejšílenější koncepty jsou úspěšné.

 

Zajímavé je, že některé firmy skutečně vyrábějí své zbrusu nové rámy podle našeho návrhu z roku 2003 - ale co na tom? Od té doby prošly naše rámy asi deseti evolucemi. Jezdci se vyvíjejí, sport se vyvíjí, takže naše výrobky jsou vždycky v první linii. Stále se mění a přizpůsobují.

 

Naše nové produkty urazily za posledních několik let dlouhou cestu. A nestydíme se přiznat, že něco lze změnit, něco vylepšit. Ve skutečnosti, ať se snažíme sebevíc, nedokážeme se udržet od toho, abychom každý rok vše přepracovali. Pokud se dá něco zlepšit - prostě to musíme udělat.

 

Myslím, že další věc, která definuje společnost NS, je, že je to společnost zaměřená na výrobu vysoce specializovaných produktů pro úzkou skupinu zákazníků. To znamená, že pochybujeme o tom, zda se NS někdy stane volbou zákazníka typu "Hele, chci si koupit horské kolo, protože je to cool". Začínající jezdec pravděpodobně neocení ani detaily, které činí naše výrobky výjimečnými. A znamená to, že si můžete být celkem jisti, že pokud potkáte někoho na kole NS, bude mluvit stejným jazykem jako vy, bez ohledu na to, z jaké země pochází.

 

Do budoucna doufáme, že lidé budou kroutit hlavou, až jim příště ukážeme náš nový design. Znamená to, že stále myslíme jinak. A to je dobře.

 

Szymon Kobylinski

NS Bikes

Newsletter

HERE