Search

Novinky

Mar 25 2022

Elektrifikace kol NS pomocí řady E-Fine

Jsme nadšeni, že vám můžeme tuto krásku ukázat. Zasáhl nás blesk a z tohoto blesku vzrostl nový elektrifikovaný model. Pojmenovali jsme ho E-fine, po vzoru našich modelů Define s jejich gravitační geometrií, který je připraven na celodenní párty nebo závody.

 

NS Bikes E-Fine1 

 

Tato plně poháněná větev nevznikla jen proto, že každá druhá cyklistická společnost má nyní svoje verze elektrokol. V průběhu let jsme otestovali spoustu ebiků, aniž bychom našli nějaký, který by našemu týmu skutečně ukradl srdce. Chvíli nám trvalo, než jsme zjistili, jaký druh ebiku chceme. Položili jsme si otázku, co dělá elektrokolo skutečně skvělým? Pokud na chvíli odložíme motor, vše se odvíjí od geometrie a odpružení, a to jsou hlavní body, na které jsme se zaměřili.

Díky hydroformovanému hliníkovému rámu, který uklízí kabely pod spodní rámovou trubku stejně jako naše ostatní kola, snižuje tento stroj dobu údržby na minimum. Ve společnosti NS si stejně jako vy ceníme možností volby a naše kola E-Fine 1 budou vybavena 170mm vidlicí a 160mm dráhou zadní osy, poháněnou osvědčeným motorem Shimano EP8 a značkovou baterií s dlouhou výdrží 630 Wh. Na druhém stupni našeho elektrického pódia se nachází model E-Fine 2, který nabízí 160mm vidlici a následně 150mm dráhu zadní osy, kterou pohání jednotka Shimano E7000 a odpovídající baterie s kapacitou 504 Wh.

 

 

NS E-Fine1 je vybaven elektromoterem Shimano EP8 a 630Wh interní baterií.

 

Přesně víme, jak by se kolo NS mělo na trati cítit, a tvrdě jsme pracovali na tom, abychom tato vysoká očekávání udrželi i u této nejnovější elektrifikované nabídky. Přidaná síla a výkon modelu E-Fine vyžadují vyladěné odpružení, které jezdci poskytne maximální pohodlí i v těch nejzáludnějších situacích na trailu. Oba tyto stroje s dlouhým zdvihem byly pečlivě navrženy tak, aby poskytovaly oporu a pohodlí, které jezdci od našich kol očekávají, a zanechaly E-Fine stejně zábavné na ježdění jako naše čistě "svalové" modely.

 

Nové kola byly pořádně otestovány našimi designéry. Zaměstnanci NS schváleno!

 

Nespočet hodin jsme strávili testováním a zdokonalováním každého úhlu rámu E-Fine, což vyústilo v geometrii, kterou s hrdostí nabízíme našim zákazníkům. Rámy E-Fine1 jsou střiženy ve třech velikostech, aby vyhovovaly co největšímu počtu jezdců, přičemž u malého kola se dosáhne reach na 425 mm, u středního na 450 mm a u velkého na 480 mm. Úhel hlavové trubky se naklání na skvělých 63,8° pro nejstrmější sjezdy, zatímco efektivní úhel sedlové trubky 75,2° poskytuje příjemné posezení pro další stoupání. Vzadu vyvažují rám 455mm řetězové vzpěry a poskytují stabilní platformu pro rychlost.

 


 


NS E-Fine1 v detailním pohledu.

 

O něco níže v rodokmenu jsou se nachází model E-Fine2 s o něco menším reachem 430, 456 a 484 mm. Hlavová trubka kola je o něco strmější, aby vyhovovala záměrům univerzálního kola, a to 64,1°, a sedlová trubka se také naklání o něco dopředu, a to na 75,6°. Zadní 27,5" plášť je po obou stranách lemován stejnými 455mm řetězovými vzpěrami.

 

NS E-Fine2 Kryt baterie a elektromotor Shimano E7000.


Spodní pouzdro na E-Fine1 a 2 snižuje hmotnost jezdce přesně tam, kde ji chceme mít, s výškou 345 mm u 160mm rámu a 343 mm mezi spodním pouzdrem a zemí u 150mm výšky. U všech velikostí modelu Efine1 jsme zvolili 160mm ramena klik a u modelu E-Fine2 165mm kliky, abychom minimalizovali nárazy do pedálů a zároveň udrželi co nejnižší hmotnost jezdce.

Dbali jsme na to, abychom na těchto dvou stavbách zavěsili všechny komponenty připravené na elektrický pohon, a připravili je tak na dlouhá dobrodružství a nenáročnou údržbu. O hladký chod zadního kola na modelu E-Fine1 se stará zadní vidlice RockShox Super Deluxe Coil Select, pod řídítky pak vévodí vidlice Zeb Charger R 29. Mohutnou stavbu kola zpomaluje sada brzd Magura MT7 a 203mm kotouče a tato síla se drží na zemi s dvojicí plášťů Maxxis Assegai s Double down opláštěním a Max Gripem. Při pohybu vpřed vycházejí všechny převody E-Fine1 ze spolehlivé dvanáctirychlostní řady Shimano Deore, vybrané pro maximální odolnost.

 

 NS E-Fine1 je poháněn silnými brzdami Magura MT 7 a převodníkem Shimano Deore.

 

Aby se ušetřilo pár peněz a zároveň se zachovala kvalitní konstrukční specifikace, Efine2 řadí pomocí 11rychlostního převodníku Shimano Deore a zpomaluje pomocí sady 4pístkových brzd Deore. O tlumení zadních nárazů se stará vidlice X-Fusion HC3 a vpředu je osazená vidlice RockShox 35 Gold RL.

 

 NS E-Fine2 s převodníkem 1x11 Shimano Deore a 4-pístkovými brzdami.

 

Prohledněte si specifikace E-Fine 1 ZDE, a specifikace E-Fine 2 ZDE.

 

Efine1 střední velikosti váží 24,5 kg, zatímco Efine2 stejné velikosti váží 25 kg. 

Newsletter

HERE