Search

Novinky

Oct 11 2022

Godziekův FUZZ na Red Bull Rampage

Všichni jsme na to čekali celý rok! A konečně můžeme říct, že 2022 Red Bull Rampage startuje právě dnes!

 

Jak možná víte, první den jezdci objevují na kopce v Utahu, aby zkontrolovali tratě a nasleduíjící den začali hrabat, takže je ideální čas ukázat vám kolo na zakázku, které bylo navrženo a postaveno pro Szymona Godzieka. Každý rok je tato akce nejen přehlídkou šílených linií a triků, ale také skvělou galerií custom kol. Využili jsme této příležitosti a vytvořili pro našeho jezdce Szymona Godzieka jedinečný design a setup. Tady je to, co jsme vymysleli!

 

 

 

Rám: NS Bikes Fuzz Mullet 27,5” /26” 180mm
Zadní odpružení: Ohlins TTX 22M Spring 605lbs
Přední vidlice: Ohlins DH 38 M.1
Brzdy: Hope Tech 4 V4
Brzdové kotouče: Hope V4 203mm Vented
Kliky: Hope Evo 165mm
Ozubené kolo: Hope 36T
Vodič řetězu: Hope SGC
Spodní stavba: Hope 30mm Threaded
Pedály: NS Bikes Radiance
Napínáč retězu: Reverse Colab
Retěz: Sram XX1
Kola: Industry Nine Enduro 305 27,5” / 26”
Pláště: Front Continental Xynotal 27,2 x 2,4” Rear Continental Baron 26 x 2,5”
Představec: Hope Direct Mount
Řídítka: NS Bikes
Sedlovka: Reverse Nico Vink
Sedlo: Reverse Nico Vink
Sedací svroka: Hope
Gripy: NS Bikes Hold Fast
Váha: 14,89kg

 

 

Se Szymonem jsme strávili dost času debatou o tom, jak a co cítí při jízdě na 27'5 FUZZ na bláznivých kopcích v Utahu. Probírali jsme triky, styl jízdy a rychlost, kterou ve svých jízdách hledá, a co mu dodává největší jistotu na step downech, rotacích atd. Nakonec jsme se všichni dohodli, že zkusíme postavit jedinečný set-up, který by spojil dohromady přední část 27,5' se zadní částí 26' ze staré školy Cílem takové proměny kola bylo získat kratší rozvor a zadní část kola, která nejvíce ovlivňuje faktor točení.

 

Pro Szymona to byla zásadní změna.

 

 

 

Po několika testech a různých nastaveních jsme se shodli na finální verzi, která přidává také dvou stupňový úhel hlavového složení, aby bylo ovládání kola ještě radikálnější.

 

Kolo je vybaveno komponenty Hope Tech z leštěné slitiny a růžové barvy, patří mezi ně brzdy, kliky, představec nebo sedlovka. Ty také dokonale ladí s barevnými koly Industry Nine s plášti Continental.

 

 

Pokud jde o kola, je třeba zmínit, že nejsou sériová. Jsou navržena a vyrobena speciálně pro tento konkrétní model. Zvolili jsme několika barevné paprsky, které barevně ladí nejen k dílům Hope, ale také k barvám použitým v designu rámu. A opravdu se nám líbí!

 

 

Bez nich by nebylo možné kolo dokončit. Kompletní lakování od Dreamworkers, stavba a doladění od ThirtyThree Bicycle Studio - skvělá práce, kluci!

 

 

 

 

Szymon si už kolo užívá, baví se s kluky a ladí nastavení pro náročný terén v Utahu.

 

 

Newsletter